Победен дебют за Хубчев – „Левски“ надигра „Ружомберок“ – Общество и политика

Чудесен дебют за отбора на „Левски“ в участието му в Лига Европа през новия сезон 2019/2020. Под ръководството на новия си треньор Петър Хубчев „сините“ постигайки победа с 2:0 при гостуването си на словашкия „Ружомберок“ от едноименния град. А тя пък даде основание на Хубчев да каже: „Играем като отбор, това е важното.“ Това бе мач от първия квалификационен кръг от надпреварата във втория по важност турнир в Европа. „Левски“ не бе печелил като гост в европейските клубни турнири от лятото на 2010-а. Тогава при гостуването си „сините“ победиха за последно ирландският Дъндолк с 2:0.

Първият си гол „Левски“ отбеляза в 36-та минута, когато швейцарският полузащитник Давиде Мариани прехвърли влатаря на „Ружомберок“. „Сините“ играха умело и владееха топката, а в 51-та минута Паулиньо завърши една контраатака, който донесе победата в малкото градче в Северна Словакия.

С този комфортен резултат „Левски“ може да очаква по-спокойно реванша на стадиона в София, който е следващия четвъртък (18-и юли). Тогава обаче отборът ще трябва да се справя сам, тъй като няма да може да разчита на феновете си. „Левски“ изтърпява наказание от два домакински мача без публика.

„Ружомберок“ – „ФК „Левски“ 0:2

0:1 Давиде Мариани (36-та минута)

0:2 Паулиньо (51-а минута)

Състави:

МФК „Ружомберок“ (4-5-1): Иван Крайчирик, Матей Чурма, Ян Масло, Михал Йонек, Александер Мойжиш,Тихомир Костадинов, Далибор Такач, Адам Бренкус, Кристи Косе, Петер Гал-Андрежли, Стефан Герец

Треньор на отбора е Ян Хаспра.

ФК „Левски“ (4-2-3-1): Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Мартин Райнов, Хали Тиам, Илия Юруков, Станислав Иванов, Паулиньо – Давиде Мариани.

Треньор на отбора: Петър Хубчев.

Съдия: Петри Вилянен (Финландия).

Стадион: „Под Чебратьом“, (Ружомберок).

МФК „Ружомберок“ е професионален футболен отбор от словашката Цоргон лига (на словашки: Corgoň liga, Суперлига), в която играят 12 отбора. Клубът е от едноименния град Ружомберок. Отборът е създаден през 1906 година и играе домакинските си мачове на стадион „Ружомберок“, който разполага с капацитет от 7000 седящи места и покрива изискванията на футболната асоциация в Словакия. Отборът завърши на трето място в първенството през сезон 2018/2019 и получи правото да играе в Лига Европа.

В своята история „Ружомберок“ има една шампионска титла през сезон 2005/2006-а и Купа на Словакия през същата година.

източник: banker.bg